Lotus ve Greenfinitic markasıyla ortaya çıkan UTET enerji köklü bir geçmişi ve araştırma geliştirmeye olan aşkıyla kendisini sizlere takdim ediyor.20 yılı aşkın ar-ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan ürünler, aynı zamanda milli üretim mücadelesininde ciddi bir örneğini temsil ediyorlar. 1974 yılında petrol krizinin tam da yoğun olduğu dönemde çalışmalarına başladığımız Türkiye’de ilk olan, PIKO markasıyla ürettiğimiz otomobiller için elektronik ateşleme sistemi ilk ürünümüz olarak ortaya çıkmış ve 500.000 adetten fazla satışı yapılmıştır.

01
Hidrojen Bazlı Yeni Nesil Ürünlerimiz

Proje Geliştirme Hikayemiz

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakultesi Çevre Mühendisliği Bölümü (14 Aralık 1990) Sanayi Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (17 Şubat 1992) Türk Standartları Enstitüsü (19 Şubat 1991) TÜBİTAK (27 Mart 1992) Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakultesi (02 Şubat 2000) Bulgaristan Balkan Üniversitesi (18 Mayıs 2007) Jan. Gen. Kom. Ordu Donatma Ana Tamir Fabrikası Güvercinlik – Ankara (17 Kasım 2003) kuruluşlarında test ettirip onay ve takdir almış bulunmaktayız.Bilgi birikimlerimize istinaden Amerika Birleşik Devletleri International Association for Hydrogen Energy dergisinde ( 2000 yılı 8. sayı sayfa 895-897) hidrojen enerjisiyle ilgili bilimsel makalemiz yayınlanmıştır.07 Aralık 1999 tarihinde Almanya’da ikamet eden vatandaşlarımızdan birinin Mercedes marka aracına monte ettiğimiz cihaz Mercedes üretici ana firma olan Daimler Chrysler tarafından 15 gün süreyle inceleme ve testlere tabi tutularak , yaptığımız çalışmalar için firmamıza tebrik yazısı gönderilmiştir.General Motor Company (GM) tarafından 2005 yılında Türkiye’ye firmamızın ürettiği ürünü incelemek maksadıyla 3 mühendis gönderilmiş ve tarafımızdan kendilerine ön bilgi verilmiştir. 23 Şubat 2005 tarihinde GM Company tarafından bu bilgileri kendilerine resmi yoldan gönderilmesi için teklif bulunulmuş fakat GM Motor Company‘ e çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi verilmemişir. 

Elde edilen bilgi ve tecrübeler ışığında ısınma ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çalışmalara ağırlık verilerek , bacasız , karbonmonoksit LPG ve dogalgaz gibi riskler taşımayan, havayı kirletmeyen ve petrole bağımlılığı azaltan her kullanıcıyı memnun edecek yeni nesil elektrikli kombi ve buhar jeneratorlerinin üretimine ve testlerine başladık. Elde edilen başarılı neticeler sonunda ürünlerimiz piyasaya arz edilmeye başlandı. Bir Türk enerji firması olarak hedeflerimiz yaptıklarımızın çok ilerisinde ve biz bunu Türkiye’de yapmaktan gurur duyuyoruz.

Vizyonumuz

Hoş geldiniz! Biz, geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunan bir ekibiz. Hidrojen bazlı elektrikli kombi teknolojisi ile enerji sektöründe çığır açıyoruz.

Misyonumuz

Misyonumuz, çevre dostu ve etkili enerji çözümleri sunarak topluma ve gezegenimize değer katmaktır. Hidrojen bazlı elektrikli kombi sistemleri ile, enerji ihtiyaçlarını karşılamak için çevre üzerindeki etkimizi minimize etmeyi amaçlıyoruz.

Sürdürülebilirlik

Hidrojenin temiz enerji depolama ve iletimi konusundaki potansiyeli, sürdürülebilir bir enerji geleceği için heyecan verici bir yol açmaktadır. Ürünlerimizle, karbon ayak izini azaltmayı hedefleyerek, çevre dostu bir enerji dönüşümüne katkıda bulunuyoruz.

İnovasyon

İnovasyon, bizim için vazgeçilmez bir değerdir. Sürekli olarak yeni teknolojileri ve enerji verimliliği çözümlerini araştırıyor, ürünlerimizi en son teknoloji ile donatıyoruz. Müşterilerimize daha verimli, güvenilir ve çevre dostu bir enerji deneyimi sunabilmek için sürekli olarak gelişiyoruz.

Toplumsal Sorumluluk

Toplumumuzun bir parçası olarak, sosyal ve çevresel sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Enerji sektöründeki faaliyetlerimizle, toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda öncü olmayı amaçlıyoruz.

Geleceği şekillendirmek için buradayız. Hidrojen bazlı elektrikli kombi sistemleriyle, sürdürülebilir enerji geleceğine doğru bir adım atıyoruz. Bize katılın, çünkü enerji dönüşümüne liderlik etmek ve daha temiz bir gelecek inşa etmek istiyoruz.

02
Hangi Enerji Kaynaklarını Kullanıyoruz?

Geleceği İnşa Edeceğimiz Temiz Enerji

Uzmanlaştığımız konuda ürünlerimizi sergilememiz aslında yapacaklarımızın çok küçük bir parçasıdır. Çünkü bir Türk Firması olarak dünya markası haline gelmek gayretindeyiz.

Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ve yeni tasarladığımız ürünler bu vizyonu tamamlar nitelikte olacaktır. Sürdürülebilir verimli enerji kullanımı projelerinin her zaman destekçisi ve sağlayıcısı olarak varlığımızı sürdürmeyi yıllardır kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız.

Elde ettiğimiz tecrübeler ışığında çok daha az enerjiyle çalışan cihazlar üreterek öncelikle Türkiye, sonra da dünyanın enerji sorununu ve küresel ısınmayı azaltacak çözümler üretme hedefimiz çalışma enerjimizin kaynağını teşkil etmektedir.

Daha temiz, daha güvenli ve barış içinde bir dünya için desteklerinizi bekliyoruz Ortaya çıkan vizyon, ülkemizin yetiştirdiği insanlar tarafından hayata geçirilmiş bir Türkiye projesi olarak hepimizin ortak ürünüdür. 

Biz, enerji sektöründe çığır açan çözümler sunarak geleceğin enerji ihtiyaçlarına sürdürülebilir ve yenilikçi bir yaklaşım getirmek için buradayız. Hidrojen bazlı elektrikli kombi teknolojisiyle, müşterilerimize çevre dostu, ekonomik ve güvenilir enerji seçenekleri sunma amacı taşıyoruz.

Biz, enerji dönüşümüne liderlik eden bir firma olarak, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve dünyamıza değer katmayı taahhüt ediyoruz. Sizleri, daha temiz, daha sürdürülebilir ve daha enerji verimli bir geleceğe doğru birlikte yol almaya davet ediyoruz.

Geleceği birlikte şekillendiriyoruz.

Utet Arge Enerji Hidrojen Mak. ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email

Choose Your Location

What are you looking for in Furnob?
Please type the word you want to search and press "enter"