Lotus kombiler hangi koşullarda ısıtma sağlar ?

Yeterli elektrik hattının ve suyun olduğu yalıtımı yapılmış kapalı alanlarda kapasiteleri dahilinde ısıtma ve sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılayabilir.

Ürünlerin garantisi ne kadar süre için geçerlidir ?

Ürünlerimiz 2 yıl firma garantisindedir. Alüminyum radyatörlerimiz ise 10 yıl garanti kapsamındadır.

Kombileri çalıştırmak için hidrojene ihtiyacımız var mıdır?

Kombiler ihtiyaç duydukları hidrojeni kendi içinde üretir ve anlık olarak tüketir , hiç biryerde depolamaz , doğal olarak dışarıdan hidrojene ihtiyacınız yoktur.

Kombiyi kurmak için proje ve baca ihtiyacımız var mıdır?

Kombilerimizin bacası yoktur, dolayısıyla da baca ihtiyacı yoktur. Ürün doğalgaz kullanmadığı için bir projelendirmeye ihtiyaç duymaz.

Lotus kombiler dış mekana kurulabilir mi ?

Kombilerimiz dış ortama kurulmaya uygun ürünler değildir. Elektrik ile çalıştığı için dış ortamaki sudan etkilenmektedir. Bunun yanında kombi üzerinde oluşan ısıdan da faydalanmak için iç mekana kurulması gerekmektedir.

Kombi ile birlikte gelen bir pişirme ocağı olacak mı?

Kombimiz sadece ısıtma sistemidir ve kullanım alanınız için banyo yada mutfak için kombi kapasitesi ile orantılı sıcak kullanım suyu temin edebilmektedir.

Kombi aylık ne kadar elektrik kullanmaktadır. Faturam ne kadar gelir ?

Kombilerimizin elektrik tüketimi sırasıyla kurulan alanın yalıtım şartlarına , kombinin kumanda edilerek mekanın kaç derecede ısıtılacağına ve ne kadar sıcak su kullanıldığına bağladır. Kombi bir ısı üretim sistemidir. Elde edilen ısı eğer kurulan mekanda tutulabiliyorsa iyi yalıtım şartları vardır. Isıtma sisteminin kurulu mekan istenilen ısı değerine ulaştığında kombinin çalışması durur ve kombi dinlenme moduna geçer. Isıtma sistemi elektrik tüketimini keser. Ancak elde edilen ısı içeride tutulamazsa kombi çalışmaya devam ederek istenilen ısıyı üretmeye çalışır ancak bu arada elektrik tüketmeye devam eder. Dolayısıyla elektrik tüketimini asıl belirleyen unsur yalıtım şartlarıdır. İhtiyaç duyulan sıcak kullanım suyu nitekim kombinin çalışma süresini etkileyecek diğer bir unsurdur. Kurulum yapılan mekanın 19 derecede tutulması ile 23 derecede ısıtılması şartları farklı bir kombi çalışma saati ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla kombinin elektrik tüketimini kurulan mekan ve kullanım şartları belirlemektedir. Elde edilen tecrübelere istinaden yalıtımı doğru ve yeterli yapılmış bir mekanda normal bir sıcak su kullanımı dahil 5-10 saat arası kombi ısıtma konumunda çalışmaktadır.

Kombinin performansını ilk ısıtmada mı değerlendirmeliyim ?

Isıtma sistemleri elde edilen ısı enerjisini ortama radyatör, fancoil ya da yerden ısıtma yöntemleri ile ortama yayarlar. Ortama yayılan ısı dağılarak önce duvarları, kolonlarını, komşuları sonrada mekandaki eşyaları ve en son evin içini hissedilir derecede ısıtmaya başlarlar. Bu işlem yalıtım ile doğru oranda gerçekleşir. Isıtılması hedeflenen mekanda eğer yeterli iç yalıtım varsa duvarları, kolonların ve komşuların ısıtılması yerine elde edilen ısı enerjisi mekanın içini ısıtmak için kullanılacaktır. Dolayısıyla içeriden yapılan yalıtım bizlere konfor ve tasarruf olarak geri döner. Havanın soğumasıyla birlikte devreye alınan ısıtma sistemleri mekanın dışındaki ısıtmanın tamamlanmasından sonra artık standart bir tüketim ile çalışmaya başlayacaktır. Bu süre yalıtım ile doğru orantılı olarak bazen bir hafta bazen 10 gün sürebilir. Buradan da anlaşılacağı üzere her zaman ilk ısıtma daha fazla tüketim ile sonuçlanacaktır. Örneğin boş bir binada sadece tek bir dairede oturan kişi normal ısıtma giderinden çok daha fazla fatura ödemek durumunda kalacaktır. Bunun nedeni tüm binaya yayılan ısı kendi dairesindeki ısıtma sisteminden çıkan ısıdır. Isıtma sisteminin verimi ölçülürken ısıtma süreci tamamlandıktan sonra yapılan ölçüm doğru bir sonuç verecektir.