LOTUS DIŞ CEPHE YALITIM SIVASI

Türkiye’nin yerli enerji firması UTET’in 2010 yılından beri sahada çalışan LOTUS ve GREENFINITIC marka ürünlerine destekniteliğinde geliştirdiği, bir yapının olmazsa olmazı yalıtım ürünleri beğeninize sunuluyor. 7 yıldır kombi ve radyatör uygulama larımızın sonucunda yaptığımız analizler çerçevesinde birçok ev ve işyerinde iç ve dış cephe yalıtımlarının olmadığını gördük. Yapılardaki bu ihtiyaç tam da Türkiye’nin enerji sorunlarıyla baş başa kaldığı günümüzde bizleri bu eksikliği gidermek için bir çözüm üretmeye sevk etti.

Elde edilen tecrübe ve bilgi birikimlerimizin yanında tüm ekibimizle birlikte özverili çalışmalarımızın neticesinde bugün sizlere iç/dış cephe, zemin ve çatı yalıtım ürünlerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.
Lotus Thermal yalıtım ürünlerini diğer yalıtım ürünlerinden ayıran en önemli fark, kalıcı olarak aynı performansla yalıtım sağlamaya devam etmesidir. Yani binalarınızın yalıtımları zamanla özelliğini kaybetmez, nemden etkilenmez, içinde gaz formunda bir madde barındırmadığı için verimi hiçbir zaman düşmez.

Bu yıllardan itibaren üzerinde çalıştığımız alternatif enerji kaynaklarının kullanımı ve özellikle de üzerinde uzmanlaştığımız hidrojen enerjisi konusunda ilk ürünümüzü ortaya çıkararak, 1991 yılında (TPE Patent No:25925) hidrojenin içten yanmalı makinalar ve ısı ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak ürüne sahip olduk.

ÇATI VE ZEMİN YALITIMI
Lotus dış yalıtım sıvasının su geçirmezlik özelliği yanı sıra dayanıklılığı ile birlikte bizlere artık ömür boyunca kalıcı olarak zemin ve çatı yalıtımı imkanı da sunarken, membran malzemelerin yerine tercih edilmesi ve kolay uygulanabilirliği sayesinde konutların temelinden başlayarak çatısına kadar her yerinde kullanılabilen çok yönlü bir yalıtım malzemesi olarak büyük bir avantaj sağlıyor. Çatı ve temel yalıtımınıza ısı yalıtımını da ekleme fırsatı sunan LOTUS yalıtım sıvası, uygulama aşamasında da çok pratik olması itibariyle ilave işçilikleri ve ara katman materyallerin uygulanmasını ortadan kaldırıyor.

Anti-bakteriyel olma özelliği taşıyan LOTUS yalıtım ürünlerini ortaya çıkarırken insan sağlığına zarar verecek hiçbir madde kullanılmadı. LOTUS yalıtım ürünlerinde kullanılan tüm malzemeler %95 oranında doğada geri dönüşebilir özelliktedir. Ayrıca konutlarınız yalıtım sonrası nefes almaya devam edecek. Özellikle iç cephe yalıtım ürününün kullanım alanı sağlığımızı daha çok ilgilendiriyor. Eski yöntem yalıtım ürünleri nefes almadığından evinizin havasını tazelemek için camları açmanız kaçınılmaz hale gelirken, bu yalıtım ile elde ettiğiniz kazancın bir kısmını geri kaybetmenize neden olur. Kaybedilen ısı ile birlikte ise doğaya bırakılan karbon ve su ayak izlerimiz artmaya devam eder. LOTUS yalıtım ürünleri sizlere karbon ve su ayak izlerinizi kontrol altına alarak daha temiz bir çevrede yaşamak için sürdürülebilir ve kolaylaştırılmış bir çözüm sunuyorlar.
Yıldız Tekrik Üniversitesi raporuna web sitemizden ulaşabilirsiniz.