Hangi Enerjiyi Kullanıyoruz ?

Evrenin oluştuğu varsayılan big bang patlamalarından saniyeler içinde var olan hidrojen ve helyumdur. Çekim etkisiyle bir araya gelerek büyük bulutlar oluşturdular , bu bulutlar birleştikçe daha sıcak hale geldiler. Sıcaklığın etkisiyle ışık yayan yıldız kümelerine dönüştüler. Bu yıldızların içindeki yoğun ısı nedeniyle hidrojen atomları birbiri içine kaynadı ve diğer  elementlerin atomlarını  oluşturdular.  2 proton ve 1 – 2 nötronun  kaynaşması  ile helyum atomu ortaya çıkar , eğer 3. bir proton ve daha fazla nötron birleşime katılırsa lityum atomu elde edilir ve bu işlem bu şekilde devam ederek diğer elementler oluşur.

Dünya enerji ihtiyacının büyük bir bölümü fosil kökenli yakıtlardan karşılanmaktadır.

Sınırlı olan bu kaynakların tükenmekte olması bilim adamı ve araştırmacıları alternatif enerji kaynaklarına yönlendirmiştir.

Bu çalışmalar neticesinde, sudan elde edilebilir olmasının hidrojeni tek alternatif enerji kaynağı olarak kabul edilmesini sağlamıştır.

Hiçbir atık üretmeyen ve sonsuz enerji kaynağı olan hidrojen enerjisini kullanıyoruz.

Hidrojenin tümü helyumunda cogu dişinda evrendeki tüm elementler yıldızlarda olusmuştur evrenin olustugu var sayılan big bang patlamalarındansaniyeler icinde var olan hidrojen ve helyumdur cekim etkisiyle bir araya gelerek buyuk bulutlar olusturdular bu bulutlar birleştikce sıcak ve daha sıcak hale geldiler sıcaklık etkisiyle ısık yayan yıldız kumelerine dönüstüler bu yıldızların icinde yogun ısı nedeniyle hidrojen atomları bibiri icine kaynadı ve diger elementlerin atomlarını olusturdular iki proton ve bir veya iki nötron birbiriyle kaynaşması ile helyum otomu ortaya cıkar ücüncü bir proton daha fazla nötron birleşime katılırsa lityum atomu elde olunur ve bu işlem bu bicimde devam ederek diger elementleri olusturur .

Gelecekte başarılı olacak insanlar, geçmişten çalışarak ulaşmalıdır. Bizlerde elde ettğimiz deneyimlerin tüm meyvelerini sizler için bu ürünlerde birleştirdik.

Geçmişte de bu enerjinin kullanılarak yaşam alanlarımızın yaratıldığını göz önüne aldığımızda aslında ne kadar da anlamlı bir enerjiden istifade ettiğimizin asıl boyutları meydana çıkmaktadır

Bu yıllardan itibaren üzerinde çalıştığımız alternatif enerji kaynaklarının kullanımı ve özellikle de üzerinde uzmanlaştığımız hidrojen enerjisi konusunda ilk ürünümüzü ortaya çıkararak, 1991 yılında (TPE Patent No:25925) hidrojenin içten yanmalı makinalar ve ısı ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak ürüne sahip olduk.