Hakkımızda

Lotus ve Greenfinitic markasıyla ortaya çıkan UTET enerji köklü bir geçmişi ve araştırma geliştirmeye olan aşkıyla kendisini sizlere takdim ediyor.20 yılı aşkın ar-ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan ürünler, aynı zamanda milli üretim mücadelesininde ciddi bir örneğini temsil ediyorlar. 1974 yılında petrol krizinin tam da yoğun olduğu dönemde çalışmalarına başladığımız Türkiye’de ilk olan, PIKO markasıyla ürettiğimiz otomobiller için elektronik ateşleme sistemi ilk ürünümüz olarak ortaya çıkmış ve 500.000 adetten fazla satışı yapılmıştır.

Ortaya çıkan ürünümüzü;

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakultesi Çevre Mühendisliği Bölümü (14 Aralık 1990) Sanayi Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (17 Şubat 1992) Türk Standartları Enstitüsü (19 Şubat 1991) TÜBİTAK (27 Mart 1992) Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakultesi (02 Şubat 2000) Bulgaristan Balkan Üniversitesi (18 Mayıs 2007) Jan. Gen. Kom. Ordu Donatma Ana Tamir Fabrikası Güvercinlik – Ankara (17 Kasım 2003) kuruluşlarında test ettirip onay ve takdir almış bulunmaktayız.Bilgi birikimlerimize istinaden Amerika Birleşik Devletleri International Association for Hydrogen Energy dergisinde ( 2000 yılı 8. sayı sayfa 895-897) hidrojen enerjisiyle ilgili bilimsel makalemiz yayınlanmıştır.07 Aralık 1999 tarihinde Almanya’da ikamet eden vatandaşlarımızdan birinin Mercedes marka aracına monte ettiğimiz cihaz Mercedes üretici ana firma olan Daimler Chrysler tarafından 15 gün süreyle inceleme ve testlere tabi tutularak , yaptığımız çalışmalar için firmamıza tebrik yazısı gönderilmiştir.

General Motor Company (GM) tarafından 2005 yılında Türkiye’ye firmamızın ürettiği ürünü incelemek maksadıyla 3 mühendis gönderilmiş ve tarafımızdan kendilerine ön bilgi verilmiştir. 23 Şubat 2005 tarihinde GM Company tarafından bu bilgileri kendilerine resmi yoldan gönderilmesi için teklif bulunulmuş fakat GM Motor Company‘ e çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi verilmemişir. Elde edilen bilgi ve tecrübeler ışığında ısınma ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çalışmalara ağırlık verilerek , bacasız , karbonmonoksit LPG ve dogalgaz gibi riskler taşımayan, havayı kirletmeyen ve petrole bağımlılığı azaltan her kullanıcıyı memnun edecek yeni nesil elektrikli kombi ve buhar jeneratorlerinin üretimine ve testlerine başladık. Elde edilen başarılı neticeler sonunda ürünlerimiz piyasaya arz edilmeye başlandı. Bir Türk enerji firması olarak hedeflerimiz yaptıklarımızın çok ilerisinde ve biz bunu Türkiye’de yapmaktan gurur duyuyoruz.

 

SERTİFİKALAR